Zvířata našeho světa

Jestli nás sledujete, nebo jste četli poslední naše příspěvky, víte, že Teodorek začal jevit zájem o naši planetu, kontinenty a zvířata, která na nich žijí. Začalo to, když jsme četli naší oblíbenou knihu Mapy a snažili jsem se vykoumat migrační trasy velryb co známe. To, že máme rádi velryby Vám určitě nemusím psát, takže když jsme hledali velryby všimli jsme si i jiných zvířat a začali si povídat, kde žijí

Teddy už zná několik zvířat žijících v Austrálii, protože jeden z jeho oblíbených literárních hrdinů jede do Austrálie na dovolenou a po cestě potká několik pro tento kontinent typických zvířat, a tak jsem se rozhodla toto téma trochu rozšířit a vytáhla a oprášila naši podložku a pustili jsem se do toho.

PSX_20170320_192512_wmTato mapa zvířat, je ve skutečnosti panel látky, na který jsem náhodou jednou narazila. Už ji máme asi 2 roky a když bylo Tedíkovi as 16m tak jsem ji chvíli používali k přiřazování zvířátek, co ho v tu dobu hodně bavilo, takže to nebylo poprvé co ji viděl, ale dříve jen hledal zvířátka a přiřazoval figurky, kdež to teď už se koukne na zvíře a snaží se určit, ne vždycky správně, na kterém kontinentu žije a až pak hledá na mapě.

PSX_20170320_192530_wm

Věnujeme se tomu poslední dva dny a je vidět, že ho to baví. To, že jsem za poslední dva roky nasbírali velké množství figurek zvířat vůbec není na škodu. Když jsme je ale přikládali na mapu došlo nám, že máme jen dvě figurky, co reprezentuji Jižní Ameriku a jen jedno žijící v Austrálii, jen jednoho, tedy dva, pokud počítáte mladě co má v kapse, osamělého klokánka, a tak jsem se rozhodla, rozšířit naše obzory bez zruinování naší peněženky a přidělat zvířátka formou kartiček. Tedík si rád povídá o zvířatech a vždy jeví zájem, když mu ukážu nějaké nové, a tak byl nadšený, když jsme mu kartičky prezentovala.

PSX_20170321_085548_wm

Pokud se Vám líbí, můžete si je stáhnout tady:

 English version

Version en español

česká verze

slovenská verzia

V sadě je od každého kontinentu 10 zvířátek, tedy až na Antarktidu, ale kvůli jejím ne zrovna příznivým podnebním podmínkám jsem měla i tak dost nějaké vybrat. Nechtěla jsem přidávat vice jak 2 druhy tučňáků a většina ptáku co tam hnízdí, i kdy třeba jen sezonně je podobná albatrosovi, a tak jsme to nechtěla komplikovat.

PSX_20170321_084147_wm

Jsou barevně orámované podle Montessori, což usnadní jejich rozdělení a přiřazení ke správnému kontinentu. My stále pracujeme na našem Montessori globusu, a tak jsem mu vyrobila rychlovku z fleecu. Jen jsem jsem si našla mapu na PC se kterou jsem byla spokojena, obkreslila na papír a pote na fleece, vystřihla a je to. Možná se někdy dopracuji k tomu abych je na modrou podložku přišila nebo alespoň nalepila, ale zatím fungují jako puzzle. Důležité je, že máme mapu v Montessori barvách.

PSX_20170321_083938_wm

Možná vám to připadá, jenom jako další přiřazovací aktivita a nebudu lhát, ten kluk prostě rád přiřazuje, ale nebylo to jen o tom. Některá zvířata na kartách znal, ale stále tam byla ta, co viděl poprvé nebo neuměl pojmenovat, a tak jsem strávili docela dost casu prohlížením knih, abychom získali více informacích a povídáním o nich. Mě jen těší, že je dychtivý po informacích a hlavně, že ho to baví, a tak se neustále můžeme spolu něčemu novému přiučit.

PSX_20170321_083912_wmPSX_20170321_084053_wm

Děkujem, že nás čtete, pokud chcete vidět videa s našemi aktivitami, sledujte nás na Facebooku

Možná Vás také bude zajímat Poznáváme velryby

Vasě Teri & Teddy

Tady ještě naše oblíbené knihy o zvířatech:

Collage 2017-03-21 08_46_15_wm

skvělá kniha kde můžete vidět reálné velikosti zvířat nebo jejich částí (oko olihně, tlapa gorilly, tarantule Goliáš, atd) Můžete koupit v AJ zde

Collage 2017-03-21 08_52_38_wm

Krásná kniha planá zajímavých faktů o zvířatech, v AJ koupíte zde

Animálium a mapy jsou prostě skvělé a dají se sehnad v českém jazyce!

Advertisement

2 thoughts on “Zvířata našeho světa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s